Psychoterapia

Uczę się Ciebie, człowieku
Powoli się uczę, powoli
Od tego uczenia trudnego
Raduje się serce i boli

      (Jerzy Liebert, fragment)

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą EAGT (European Association of Gestalt Therapy), arteterapeutą, magistrem zdrowia publicznego, absolwentką łódzkiej Akademii Medycznej. Posiadam stopień naukowy doktora nauk medycznych.

Ukończyłam czteroletnią Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie oraz roczny podyplomowy kurs arteterapii w Instytucie Ericksonowskim w Łodzi. Odbyłam szkolenie dotyczące psychoterapii dzieci i młodzieży Gestalt „Play Therapy” z Felicią Carroll z West Coast Institute for Gestalt Therapy.  Obecnie szkolę się w Forest Therapy Hub – jestem w trakcie certyfikacji dla Przewodników Kąpieli Leśnych i Praktyków Terapii Lasem.

Pracowałam m.in. w Centrum Medycznym „Psyche”, w Szpitalu im. Babińskiego na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci, w leśnym przedszkolu. Odbywałam także staże w łódzkich szpitalach psychiatrycznych na oddziałach dla dorosłych, oddziale młodzieżowym i oddziale zaburzeń odżywiania.

Pracuję z osobami dorosłymi, które doświadczają trudności w osobistych przeżyciach lub w relacjach z innymi ludźmi, a także z nastolatkami i dziećmi. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Jestem certyfikowaną trenerką Familylab. W pracy z dziećmi kieruję się wartościami Jespera Juula.

Psychoterapia Gestalt jest zaliczana do humanistycznego nurtu psychoterapii. Jej celem jest poszerzanie świadomości o sobie – poznawanie siebie z pomocą i udziałem psychoterapeuty. Dzięki temu możliwe jest branie odpowiedzialności za swoje życie: jeśli wiem, jaka/jaki jestem, co lubię, czego potrzebuję – mogę świadomie podejmować decyzje. Życie w zgodzie z własnymi potrzebami daje więcej wewnętrznej równowagi i spokoju.

W Gestalcie zwracamy uwagę na myśli, emocje i doznania z ciała. Pełna integracja możliwa jest wtedy, gdy te trzy aspekty ze sobą współdziałają, czyli są ze sobą spójne i kiedy jesteśmy ich świadomi.

 1. Żyj teraz: zajmuj się teraźniejszościa, a nie przeszłością.
 2. Żyj tutaj: zajmuj się tym, co jest obecne, a nie tym, czego nie ma.
 3. Przestań wyobrażać sobie: doświadczaj tego, co rzeczywiste.
 4. Przestań niepotrzebnie myśleć: zamiast tego zobacz i posmakuj.
 5. Wyrażaj: nie manipuluj, nie wyjaśniaj, nie usprawiedliwiaj, nie osądzaj.
 6. Poddaj się temu, co nieprzyjemne i bólowi tak samo, jak przyjemności.
 7. Nie akceptuj żadnego „powinieneś”, z wyjątkiem tego, co naprawdę Twoje.
 8. Weź pełną odpowiedzialność za swoje czyny, uczucia i myśli.
 9. Poddaj się temu, jaki jesteś: bądź taki, jaki jesteś.
 10. Bądź sobą i pozwól być sobą innym.

Jako psychoterapeuta staram się cały czas rozwijać zawodowo, biorę udział w szkoleniach oraz w regularnej superwizji. Jeśli chodzi o literaturę, najbardziej inspirujący dla mnie autorzy to: Aleksander Lowen, Irving Yalom, Stephem Johnson, Jesper Juul.

Przyjmuję w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 66, klatka schodowa B, piętro I, pokój 211. Domofon: Pracownia Spokoju.

Obecnie mam wolne terminy w godzinach przedpołudniowych.

Wizyty można umawiać:

Cennik (zarówno w kontakcie osobistym i zdalnym):

  • Konsultacja lub sesja indywidualna – 200 zł za 50 minut
  • Konsultacja rodzinna lub wsparcie dla rodziców– 350 zł za 80 minut

Zapraszam do kontaktu

Iwona Wyrwicka